Clavister
دربـاره CLAVISTER
ارائه کننده راه حل هاي امنيتي مورد نياز پيشگامان بازار است تا شبكه هاي امروز و فرداي خود را بهينه كنند. بسته پيشنهادي شرکت، برگرفته از طراحي خلاقانه، در حين سادگي و حداكثر كارآمدي، شامل محصولات امنيت شبكه با كارايي بالا است كه به طور خاص براي محيط هاي مخابراتي، تجاري و ابري طراحي شده است. به عنوان توليد كننده پيشرو راه حل هاي امنيت شبكه و موبايل براي ارائه دهندگان خدمات ابري، سيستم هاي تجاري و اپراتورهاي مخابراتي، ما سعي مي كنيم محصولاتمان را از درون به بيرون طراحي كنيم. اين كار نه تنها منتج به حداكثر سطح از محافظت در مقابل تهديدهاي دائمـا متغير و حملات خطـرناك شده است بلـكه طراحي زيبايي نيز در پي داشته است. محصولات ما به گونـه ای طراحي شده اند كه به آسـانترين صورت استفـاده، اداره و نگهـداري شونـد. در مجمـوع راه حـل هـاي ما مبتني بر سه اصـل زيـر هستند:
طـراحي خلاقـانه، سـادگي، حداكثـر كارايـي
بر اين باوريم كه اين معيارها كليد گشودن افق جديدي در حوزه امنيت شبكه ها و وسايل همراه است.
نيـم نگاهی به راه حل هـا
فناوري هاي نويني چون 4G و LTE به كاربران وسايل موبايل (مثل تلفن هاي هوشمند، تبلت ها و نوت بوك ها) امكان بهره وري از سرعت هاي ارتباطي ده ها برابر شبكه هاي نسل دومي و نسل سومي و استريم كردن صوت، داده و مولتي مديا را با سرعت يك گيگابيت در ثانيه و بيشتر داده است. رشد سرسام آور ترافيك داده منجر به نياز به پهناي باند بيشتر شده و محيط هاي امنيت شبكه پيچيده تري را خلق كرده است.
امروزه بازار فناوری اطلاعات تحت تأثير سه گرايش اصلي است: 1- رشد روزافزون اطلاعات وسايل همراه2- گذر به سرويس هاي ابري 3- افزايش نياز به امنيت شبكه.
پـردازش ابـری
امنيت همچنان چالش اصلي بر سر راه فراگیر شدن سرويس هاي ابري است. بنا به پيش بيني موسسه گارتنر تا سال 2016 چهل درصد از كسب و كارها به تست هاي امنيتي مستقل براي استفاده از هر كدام از خدمات ابري اتكا خواهند كرد. ارائه دهندگان سرويس هاي ابري حتما بايد اقدامات امنيتي قابل اعتمادي انجام دهند و براي محافظت از اطلاعات مشتريان آخرين فناوري ها را به كار گيرند. امنيت مورد اطمينان اكنون مهمترين وجه مميز ارائه دهندگان خدمات ابري است.
سازمان هـای تجـاری
امروزه محيط هاي كاري با ابعاد جديدي از تهديدهاي با هدف شبكه هاي شركتی مواجهند. سايبرتروريسم همچنان كسب و كارها را دچار مخاطره و خسران مي كند. افزايش كارمندان ميداني و متحرك بدين مفهوم است كه شبكه هاي شركتي هيچگاه تا بدين حد نيازمند ايمني نبوده اند و رشد سرسام آور شبكه هاي اجتماعي به معناي اين است كه كسب و كارها با چالش جدي مديريت و كنترل چگونگي دسترسي كاركنانشان به اين سايت ها در شبكه شركت روبه رو هستند.
مخـابرات
طبق تحليل هاي گارتنر، در سال 2010 در دنيا 5 ميليارد ارتباط موبايلي وجود داشته و انتظار مي رود تا سال 2020 اين رقم به 50 ميليارد ارتباط موبايلي برسد. اپراتورهـاي مخابرات موبـايل هريك به شدت درگير رقابت و نبرد افزايش درآمـد هستند و به همـان نسبت چالـش برآمـدن از عهده ترافيك روزافزون داده هايي كه ناشي از استفاده از وسـايل همـراه در هر دو زمينه كاربردهـاي شخصي و كاري است. لزوم بهينـه سـازي تبـادل داده هاي موبايل به نحوي امن و سرمـايه گـذاري در زمينه هـاي اصلي امنيتي هيچگـاه تـا بدين حد آشكار و حياتـي نبـوده است.
خانـواده محصولات CLAVISTER
طراحي خلاقانه، سادگي و حداكثر كارايي
در پاسخ به نيازهاي كسب و كارهاي به هم متصل امروزی خانواده محصولات امنيت شبكه و موبايل با حداكثر كارايي، به گونه اي طراحي شده است كه اين نيازهاي ويژه را پاسخگو باشد. محصولات ما مبتني بر دو سيستم عامل نوين است: Clavister cOS Core و Clavister cOS Stream اين دو سيستم عامل با دقت طوري طراحي شده اند كه حداكثر كارايي را به همراه مراقبتهاي ويژه در مورد بهينه سازي بخش هاي هدف مربوط به خود را فراهم آورند. هر دوي آنها شامل كاركردهاي امنيت شبكه هستند؛ با اين تفاوت كه Clavister cOS Stream مخصوص اپراتورهاي مخابراتي كه هدفشان پايين آوردن بار داده و امنيت دروني در شبكه هاي 4G/LTE طراحي شده و Clavister cOS Core مخصوص كسب و كارها و راه حل هاي ابري، بهينه سازي شده است.
نكات كليدی
طراحي برجسته و مبدعانه محصول ما آخرين چالش هاي عملياتي و امنيتي را كه سازمان ها امروزه با آنها دست به گريبانند به مبارزه مي طلبد و ارائه دهنده نسل آتي فايروال ها، امنيت چندكاربردي و مديريت كاملا متمركز (همگي در قالب يك ابزار كارآمد) است. Application Control يكي از چندين سرويس امنيت شبكه موجود در Clavister cOS Core است و به ارگان ها امكان مي دهد نحوه استفاده از بيش از هزار برنامه کاربردی مثل فيس بوك، اسكايپ و يوتيوب را شناسايي و كنترل كنند. از جمله ديگر سرويس هاي امنيت شبكه مي توان به آنتي ويروس، تشخيص و پيشگيري از نفوذ (IDP) و فيلترينگ محتواي وب اشاره كرد.
Clavister InControl سيستم مديريتي متمركز ماست كه امكان مديريت هزاران دستگاه را از طريق يك سيستم مديريتي فراهم مي كند و بين هر تعداد مدير سيستم كه لازم باشد قابل به اشتراك گذاري است. محصولات و راه حل هاي Clavister امنيت شبكه را براي پرتقاضاترين محيط ها پيشنهاد مي كنند و قادرند ترافيك شبكه را مانيتور كنند، از دارايي هاي حساس سازمان حفاظت كنند، وبگردي هاي نامطلوب را مسدود كنند و در برابر نفوذ ويروس ها، كرم ها، اسب هاي تروا و حملات Dos سينه سپر كنند.
محصـولات کلاویستـر شـامل پنج گـروه اصلی هستند که عبارتنـد از:
  • سري Clavister Wolf - براي ديتاسنترها و سازمان هاي تجاري
  • سري Clavister Lynx - محصولات صنعتي و پردوام
  • ري Clavister Eagle - محصولات ويژه ادارات راه دور و شعب
  • سري Clavister Virtual - طراحي شده براي محيط هاي ابري و مجازي
  • سري Clavister PolarBear - محصولات مخابراتي